Projektowanie wnętrz online

                                                                                                   

                                                                                            Projekt wnętrza online


Jeśli nie lubisz chodzenie po sklepach, wybierania produktów,  spotkań,  a wolisz wszystkim kierować zdalnie to nic prostszego! Wybierz po prostu projekt wnętrza online. 

Jak się do niego zabrać i stworzyć dom, którego się nie będzie chciało opuszczać dowiecie się z poniższego tekstu.

Projektowanie wnętrz online - preludium

Urządzenie, przearanżowanie czy nawet mały lifting wnętrza zawsze kojarzy się z bałaganem, chaosem i godzinami spędzonymi na uganianiu się za potrzebnymi  elementami wystroju, meblami  czy materiałami budowlanymi. Dodatkowo dochodzi czas na spotkania i dojazdy. Jest to uciążliwe zwłaszcza  jeśli  mieszka się naprawdę daleko.

Aby zaoszczędzić sobie takich niedogodności  ale przede wszystkim czasu energii i wydatków wystarczy zadzwonić do projektanta wnętrz takiego jak ja, który ma w swojej ofercie usługę online design, projektowanie online czy projektowanie zdalne i zwyczajnie ją zamówić.


Zaczynamy projekt wnętrza online.

Brief projektowy

Na wstępie na celownik bierze się kwestie problematyczne, niedogodności oraz  wszystko to, co przeszkadza i powinno się zmienić. Omawia się zatem szczegóły dotyczące współpracy. Następnie klient otrzymuje  brief. Należy go wypełnić skrupulatnie, uwzględniając  swoje preferencje. Ważne aby podać istotne informacje techniczne, takie jak wymiary wnętrza, rozplanowanie okien, drzwi i kaloryferów a czasami też umiejscowienia instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Dodatkowo istotne są preferencje estetyczne, dotyczące ulubionych kolorów czy stylów. Można dołączyć inspiracje, które wydają się atrakcyjne. Pomocne są też rzuty z góry pomieszczeń i ich zdjęcia. Przydatne będzie też  podanie przybliżonego budżetu jaki planuje się przeznaczyć na całokształt zmian obejmujących nowy projekt wnetrza.

Wirtualne spotkanie w  projekcie wnętrza online

Po tym jak cały pakiet informacji i materiałów niezbędnych do stworzenia projektu wnętrza wejdzie w posiadanie projektanta najlepiej umówić się na rozmowę konkretyzującą z jednej strony oczekiwania i potrzeby a także zadania inwestora a z drugiej całokształt i kolejność działań podjętych przez projektanta wnętrz. W tym miejscu doprecyzowuje się również zakres projektu wnętrz, ramy czasowe potrzebne na realizację poszczególnych jego etapów i warunki finansowe. Spotkanie takie można odbyć za pomocą jednego z komunikatorów  internetowych.


                                                                                                                  


Doprecyzowanie  współpracy przy projekcie wnętrz online

Pracując z klientami w Polsce czy nawet Europie dopasowanie czasu rozmowy nie stanowi większego problemu. Pracując zdalnie np. ze Stanami Zjednoczonymi czy Azja należy mieć na uwadze różnice wynikające ze stref czasowych.

Czas potrzebny na stworzenie projektu wnętrza online zależy od wielkości przestrzeni, ilości pomieszczeń i zakresu zmian co w konsekwencji przekłada się na ilość dokumentacji projektowej.  Możemy mieć do czynienia z małym liftingiem i wówczas otrzymujemy wyszczególnioną propozycję zalecanych zmian z listą zakupów. Jeśli natomiast realizujemy scenariusz pełnego projektu otrzymać powinniśmy rysunki techniczne wszelkich instalacji, elektryki, hydrauliki, projekty mebli ( jeśli się na takie decydujemy) oraz  wizualizacje.


Realizacja projektu wnętrz online

Dostarczenie materiałów na wskazaną inwestycję może odbywać się na kilka sposobów. Inwestor sam zamawia wskazane przez projektanta materiały, meble czy dodatki, - rozwiązanie stosowane w Polsce czy krajach sąsiadujących. Drugi wariant polega na skompletowaniu  przez projektanta wszystkich potrzebnych materiałów i wysyłanie ich spedycją w miejsce wskazane przez inwestora – rozwiązanie stosowane w przypadku projektów na innym kontynencie czy np. w krajach skandynawskich.

Efekt końcowy niczym nie różni się od projektu tradycyjnego, jest równie rzetelny i precyzyjny a co ważne  także tańszy.

                                                                             Zobacz ofertę