Projektowanie wnętrz online

Jeśli nie lubisz chodzenie po sklepach, wybierania produktów, spotkań, a wolisz wszystkim kierować zdalnie to nic prostszego! Wybierz po prostu projekt wnętrza online. Jak się do niego zabrać i stworzyć dom, którego się nie będzie chciało opuszczać dowiecie się z poniższego tekstu.


Projektowanie wnętrz online - preludium.

    Urządzenie, przearanżowanie czy nawet mały lifting wnętrza zawsze kojarzy się z bałaganem, chaosem i godzinami spędzonymi na uganianiu się za potrzebnymi elementami wystroju, meblami czy materiałami budowlanymi. Dodatkowo dochodzi czas na spotkania i dojazdy. Jest to uciążliwe zwłaszcza jeśli mieszka się naprawdę daleko. Aby zaoszczędzić sobie takich niedogodności ale przede wszystkim czasu energii i wydatków wystarczy zadzwonić do projektanta wnętrz takiego jak ja, który ma w swojej ofercie usługę online design, projektowanie online czy projektowanie zdalne i zwyczajnie ją zamówić.
Zaczynamy projekt wnętrza online.

    Na wstępie na celownik bierze się kwestie problematyczne, niedogodności oraz wszystko to, co przeszkadza i powinno się zmienić. Omawia się zatem szczegóły dotyczące współpracy. Następnie klient otrzymuje brief. Należy go wypełnić skrupulatnie, uwzględniając swoje preferencje. Ważne aby podać istotne informacje techniczne, takie jak wymiary wnętrza, rozplanowanie okien, drzwi i kaloryferów a czasami też umiejscowienia instalacji elektrycznej i wodno-kanalizacyjnej. Dodatkowo istotne są preferencje estetyczne, dotyczące ulubionych kolorów czy stylów. Można dołączyć inspiracje, które wydają się atrakcyjne. Pomocne są też rzuty z góry pomieszczeń i ich zdjęcia. Przydatne będzie też podanie przybliżonego budżetu jaki planuje się przeznaczyć na całokształt zmian obejmujących nowy projekt wnetrza.Wirtualne spotkanie w projekcie wnętrza online.

    Po tym jak cały pakiet informacji i materiałów niezbędnych do stworzenia projektu wnętrza wejdzie w posiadanie projektanta najlepiej umówić się na rozmowę konkretyzującą z jednej strony oczekiwania i potrzeby a także zadania inwestora a z drugiej całokształt i kolejność działań podjętych przez projektanta wnętrz. W tym miejscu doprecyzowuje się również zakres projektu wnętrz, ramy czasowe potrzebne na realizację poszczególnych jego etapów i warunki finansowe. Spotkanie takie można odbyć za pomocą jednego z komunikatorów internetowych.Doprecyzowanie współpracy przy projekcie wnętrz online.

    Pracując z klientami w Polsce czy nawet Europie dopasowanie czasu rozmowy nie stanowi większego problemu. Pracując zdalnie np. ze Stanami Zjednoczonymi czy Azja należy mieć na uwadze różnice wynikające ze stref czasowych. Czas potrzebny na stworzenie projektu wnętrza online zależy od wielkości przestrzeni, ilości pomieszczeń i zakresu zmian co w konsekwencji przekłada się na ilość dokumentacji projektowej. Możemy mieć do czynienia z małym liftingiem i wówczas otrzymujemy wyszczególnioną propozycję zalecanych zmian z listą zakupów. Jeśli natomiast realizujemy scenariusz pełnego projektu otrzymać powinniśmy rysunki techniczne wszelkich instalacji, elektryki, hydrauliki, projekty mebli ( jeśli się na takie decydujemy) oraz wizualizacje. Realizacja projektu wnętrz online Dostarczenie materiałów na wskazaną inwestycję może odbywać się na kilka sposobów. Inwestor sam zamawia wskazane przez projektanta materiały, meble czy dodatki, - owiązanie stosowane w Polsce czy krajach sąsiadujących. Drugi wariant polega na skompletowaniu przez projektanta wszystkich potrzebnych materiałów i wysyłanie ich spedycją w miejsce wskazane przez inwestora – rozwiązanie stosowane w przypadku projektów na innym kontynencie czy np. w krajach skandynawskich. Efekt końcowy niczym nie różni się od projektu tradycyjnego, jest równie rzetelny i precyzyjny a co ważne także tańszy.