Droga była kręta i wąska, nie opadła jeszcze mgła a jesienne słońce leniwie muskało wierzchołki rachitycznych drzew. Listopad to nie jest dobry miesiąc na zmiany w życiu, ale czy jakikolwiek moment właściwie jest? Jadąc za ciężarówką pełną moich rzeczy, które z nie wiadomo jakich powodów postanowiłam ze sobą zabrać, zastanawiałam się czy właśnie straciłam rozum czy wręcz przeciwnie w końcu go odzyskałam. Strzępy pytań, wątpliwości, strachu, żalu i niedowierzania, kłębiły się w mojej nie do końca trzeźwo myślącej wówczas głowie. Zadawałam sobie pytanie czy na pewno postępuję właściwie. A jeśli tak to ile jeszcze razy się przeprowadzę i gdzie? Czy będzie mi tam dobrze? Czy to będzie kolejny etap przejściowy? Jak sobie poradzę, jak odnajdę drogę do prawdziwego domu… i czy będzie mi z nim do twarzy?.

O czym jest książka?

    " Czy z tym domem mi do twarzy", zaczyna się w miejscu, w którym kończą się wszystkie poradniki czy książki wnętrzarskie. Mimo, że nie jest to przedstawiona w dosłowny sposób opowieść o architekturze, projektowaniu, trendach czy nieruchomościach. To niesie za sobą ogromną dawkę wiedzy o świadomym tworzeniu przestrzeni i jej psychologicznym znaczeniu dla człowieka. Autorka porywa czytelnika w czarującą podróż po domu, w którym w osobliwy sposób, krzyżują się przeżycia ludzi i historie przedmiotów. Z każdym rozdziałem daje dogłębne spojrzenie na to jak fascynujące są ukryte powiązania między tym co materialne czyli designem a tym co duchowe i emocjonalne czyli psychologią. Tutaj prawda ukryta jest w przedmiotach, bo to one wcieliły się w rolę narratora. Fotel, lustro czy klamka opowiadają o wydarzeniach z życia domu, wyjaśniając jednocześnie swoją rolę i zadania jakie im przydzielono. Ukazują indywidualny stosunek ludzi, do poszczególnych, często konkretnych elementów wystroju wnętrz. Przez co uświadamiają czytelnikowi jak ważna jest intencjonalność w ich doborze. W meblowaniu sobie mieszkania - podobnie jak życia - nie ma miejsca na przypadkowość czy chaotyczne i nieprzemyślane decyzje. Projektowanie to odpowiedzialność za styl życia, samopoczucie i długotrwałe szczęście. Tu empatia i świadomość potrzeb jest kluczem. Zwłaszcza jeśli będąc projektantem czy architektem formuje się przestrzeń dla innych. Jest to zatem obszerny przewodnik po tym jak mieszkać w zgodzie z samym sobą. Jak odkryć prawdziwe upodobania i ustanawiać osobiste priorytety w tworzeniu wnętrz. Jak nabrać pewność siebie, aby samodzielnie i świadomie kształtować przestrzenie wokół siebie. Jak w końcu stworzyć dom, którego nie chce się opuszczać. Poszczególnym rozdziałom towarzyszą sugestywne ilustracje oraz merytoryczne porady i ćwiczenia projektowe.

Dla kogo książka?

  • - dla architektów, projektantów i designerów by z większą empatią i świadomością potrzeb klientów podchodzili do swojej roli ,nie kierując się wyłącznie obowiązującymi trendami i twardymi wytycznymi i ,
  • - dla osób budujących lub kupujących dom czy mieszkanie aby potrafili precyzyjniej zdefiniować swoje potrzeby i oczekiwania bez względu na to czy urządzają wnętrza samodzielnie czy decydują się na projektanta wnętrz.
  • - dla osób mających już urządzone wnętrza ale chcących lub potrzebujących zmian w przestrzeni wokół siebie czy stylu życia aby się na nie odważyli ,
  • - dla osób nie związanych z wnętrzarstwem ale dbających o samorozwój i lubiących ładnie mieszkać aby otaczająca przestrzeń była ich dopełnieniem i pomagała w samorealizacji.
  • - dla pośredników i biur nieruchomości by z większą dbałością o klienta dopasowywali ofertę sprzedażową czy home stagingową
  • - dla psychologów , psychoterapeutów i coachów zajmujących się, życiem i jego ulepszaniem aby zadbali też o aspekt otoczenia jako komplementarną składową pomagającą w terapii .
  • - dla wszystkich pozostałych osób, , które miałyby ochotę zgłębić temat urządzania wnętrz w zgodzie z sobą i dowiedzieć się więcej o psychologii designu.

O autorce książki

Agnieszka Załubska-Giruć - projektantka wnętrz, dziennikarka i marchandka, a także certyfikowany design coach i specjalistka od psychologii designu. Właścicielka Autorskiego Studia Projektowania Wnętrz – Zalubska Studio. Prowadzi też blog „Czy z tym domem mi do twarzy?”. Od 20 lat aktywna świecie designu. Lubi skrajności, eksperymenty i rozmach w projektowaniu. Co nie oznacza, że z przyjemnością nie zaprojektuje wnętrza wyciszonego i minimalistycznego. Świetny design powinien być dostępny dla wszystkich. Dlatego z pasją dzieli się swoją wiedzą, aby pomóc klientom stworzyć domy ich marzeń. Głęboko wierzy, że dobrze zaprojektowane wnętrza mogą naprawdę zmieniać nie tylko nastrój, ale przede wszystkim życie ludzi. Dawać im poczucie dumy, bezpieczeństwa i komfortu.


Zobacz Recenzje i Wywiady

ASIA CZYTASIA - recenzja, KSIĄŻKI CZYTAMY - recenzja, wywiad, MY FLOOR - wywiad, PATT_FOTOGRAFIA - recenzja, wywiad, Videopodcast z Odeta Moro dla Onet.pl - podcast, Melo Radio - Moda na czytanie - podcast, NaKanapie - recenzja, recenzja, recenzja, recenzja

Wybierz samą książkę lub kup ją w pakiecie ze szkoleniem lub obrazem.

KSIĄŻKA
65 PLN
odbiór osobisty
lub przesyłaka 14 PLN
  • ciekawa lektura
  • duża dawka wiedzy
  • piękne ilustracje
Książka z konsultacją
279 PLN
  • egzemplarz książki
  • autograf autorki
  • duża dawkę wiedzy z zakresu psychologii designu
  • materiały szkoleniowe w tym testy i ćwiczenia
  • miła atmosfera
Książka wraz z obrazem
1589 PLN
  • egzemplarz książki
  • obraz do wyboru
  • dedykacja