Spotkajmy się najpierw. Opowiesz mi o swoim wymarzonej wizji domu. O oczekiwaniach i potrzebach bym pomogła Ci odkryć schemat estetyki, który Ci w duszy gra. Opowiesz mi o swoim stylu życia bym mogła dobrać do niego odpowiednie funkcje i organizację przestrzeni. Opowiesz mi o swoich pragnieniach byśmy nadali wnętrzu charakteru i klimatu. To też etap na którym omawiamy warunki współpracy dotyczące projektu wnętrza.

Przyjeżdżam na wskazaną nieruchomość aby zaplanować projekt wnętrza. Mierzę - czyli zbieram wszystkie wymiary, odległości i wysokości i rozlokowanie istniejących instalacji. Oglądam - czyli sprawdzam jak pomieszczenia wyglądają w naturze, jakie mają proporcje i potencjał. Ustalam - czyli spisuję i analizuję możliwe rozwiązania by wybrać to najlepsze. Długość, szerokość, wysokość, wszystko ma znaczenie w projekcie wnętrza. Powstaje odwzorowanie przestrzeni gotowej do dalszych etapów projektowych.

Na tym etapie powstają projekty 2D:

  • - projekt funkcjonalny: obejmuje ogólne założenia dotyczące układu pomieszczeń i rozplanowanie wnętrz pod kątem ich funkcjonalności, dostosowując do wymogów, oczekiwań oraz twojego tylu życia
  • - projekt koncepcyjny: precyzyjnie definiuje rozplanowanie i stylistykę przestrzeni, użycie tworzyw i mebli oraz zastosowanie kolorystyki, oświetlenia i dodatków ze wskazaniem miejsc ich zakupu
  • - projekt rozmieszczenia hydrauliki
  • - projekt rozmieszczenia punktów świetlnych
  • - projekt rozplanowania podłóg
  

Tablica zawierająca próbki kolorów, tekstur oraz zdjęcia niektórych proponowanych produktów. Może być moją propozycją lub możemy się spotkać i stworzyć go wspólnie jeśli masz czas i chęci. Czytaj więcej o Moodboard.

Na bazie zebranych do tej pory informacji i ustaleń co do poszczególnych rozwiązań powstają fotorealistyczne wizualizacje poszczególnych pomieszczeń (w ramach usługi przewidywane są dwie poprawki, kolejne dodatkowo płatne). Czytaj więcej o Wizualizacje

Wizja estetyczna projektów wnętrz gotowa. Teraz musimy ją urealnić i dopasować do budżetu jaki przeznaczyłeś na zaprojektowanie i wyposażenie danej przestrzeni. Jest to bardzo ważna część, w której możemy realnie oszacować na jakie wykończenia, meble czy  dodatki,możemy sobie pozwolić w projekcie wnętrz.

Czuwanie nad realizacją projektu wnętrz, To usługą obejmującą kontrolę projektanta wnętrz nad poprawnością prowadzonych prac wykonawczych. Obejmuje współpracę z wykonawcami prac budowlanych bądź modernizacyjnych, prowadzonych w oparciu o projekty poszczególnych wnętrz.

Zabieram Cię na całodniowe zakupy elementów wyposażenia wnętrz. Będziemy się zachwycać, przebierać i dopasowywać. Wspaniała, rozbudzająca wyobraźnię i dająca dużo frajdy opcja. W pełnym pakiecie, taki dzień ze mną jest gratis. Każdy kolejny natomiast dodatkowo płatny.

Po ciężkiej pracy nad projektem wnętrz, należy Ci się odpoczynek i nagroda. Wino, szampan lub dzień w SPA.