Projektowanie wnętrz dla szczęśliwych ludzi

Jako projektant wnętrz lubię ciekawe cytaty, które dotyczą poszczególnych składowych projektowania. Tworząc przestrzenie dla par, bardzo lubiłam powiedzonko: "happy wife happy life". Dzisiaj do filozoficznego wachlarza ulubionych cytatów dodałam "happy products for happy people" a wszystko za sprawą mojej ulubionej holenderskiej marki tworzącej wyjątkowe przedmioty wyposażenia wnętrz - Pip Studio. Kiedy nie można znaleźć produktów, które w stu procentach odpowiadają ulubionej estetyce po prostu należy wymyślić je samemu. Sama czasami tak robię, kiedy wraz z inwestorem pragniemy stworzyć wnętrze ponadprzeciętne i ponadczasowe a na rynku nie ma nic co by nam pasowało. Na podobny pomysł wpada wielu projektantów wnętrz architektów czy designerów z różnym skutkiem. Efekt jednak który oferuje wspomniane Pip Studio jest zaskakująco udany i nieziemsko piękny.


Niebanalne wzory w projektowaniu wnętrz.

  Ta holenderska marka powstała stosunkowo niedawno bo w 2007 roku. Jest to niezwykłe, że w tak krótkim czasie skradła serca miłośnikom pięknego designu na całym świecie. Można ją kupić w ponad 40 krajach. W Polsce jej niezwykły i szeroki asortyment oferuje wyłączny dystrybutor na nasz kraj - La Pomme . Właścicielka Pip Studio, urodziła i się i wychowała w małej nadmorskiej wiosce. Świat fantazji i beztroskiego dzieciństwa ukształtował z pewnością jej styl i charakter jak również artystyczną wrażliwość. Zafascynowanie przyrodą, motywami florystycznymi i przyjaźń z ptakami zaowocowała osobliwą estetyką. Ważna jednak okazała się niezależność. Po ukończeniu w 1996 roku Design Academy w holenderskim mieście Eindhoven oraz kilku romansach zawodowych z różnymi firmami, postanowiła stworzyć coś ewidentnie swojego. Z dużą determinacją podeszła do tworzenia własnej marki. Do tego stopnia, że nadała firmie nazwę ze swojego dziecięcego przezwiska - Pip. Ta marzycielska i zdeterminowana osóbka, nie zważając na obowiązujące trendy, modę czy wskaźniki sprzedażowe, tworzy pełne rozmachu kolekcje. Swoją wizją zaraziła współpracowników, którzy z równym zapałem ręcznie tworzą i kreują tą niezwykle bajkową rzeczywistość. Nic tu nie jest pozostawione przypadkowi. Każdy najdrobniejszy przedmiot jest dokładnie przemyślany i tworzony z wielką dbałością o detal. Talerz, filiżanka czy maselniczka to dzieło sztuki pasujące nie tylko do przypisanej sobie kolekcji ale świetnie komponującej się z każdym innym produktem marki. Takie podejście do tworzenia przedmiotów unikalnych i zachwycających spowodowało, że marka stała się nie tylko wyjątkowa ale i ekskluzywną. Początkowo zdobienia były wykonywane wyłącznie ręcznie obecnie wraz z rozwojem firmy zaczęto stosować ręcznie malowane kalki. Nie umniejsza to jednak efektu artystycznego i wartości zdobień.

  Na przekór trendom projektowania wnętrz

   Podczas gdy w projektowaniu wnętrz dominowała nowoczesność, szarość i prostota Anke van der Endt postawiła na ferię kolorów, bujne kwiaty i towarzyszące im ptaszki i motylki. Brzmi banalnie. Jednak każdy kto chociaż raz spotka nawet najmniejszy przedmiot tej firmy, czuje się urzeczony ich urokiem . I nie ważne czy to osoba prywatna czy projektant wnętrz ,zostaje porwany w niesamowitą podróż . Podróż będącą duszą marki opowiadającą niezwykłe ale uniwersalne historie. Wokół, których toczy się wzornictwo, tworzonych kolekcji.  Historia kolekcji porcelany Pip Studio

   Od początku swojego powstania co roku wypuszczana jest nowa kolekcja. Jest ona wypadkową inspiracji zbieranych przez właścicielkę. A każdej towarzyszy nowa historia. W 2007 roku inspiracją jest opowieść: " Pip i jej przepis na to by nigdy nie zapominać". Autorka opisuje w niej jak to nie znosząc notatników, kalendarzy do planowania i zapisywania wszystkiego właśnie jako pierwszy przedmiot zaprojektowała kalendarz. I jak wszystko w jej codziennym życiu stało się to przypadkowo. Ale kolorowe i nieco kiczowate wzornictwo kalendarza stało się kluczem do sukcesu. W kolejnym roku inspiracją do powstania kolekcji 2008 były skrzynie z przeróżnymi kolorowymi ilustracjami i skarbami znalezione na strychu domu. Rok 2009 to „una bella giornata al mare”, czyli to co Włosi nazywają "pięknym dniem na plaży ”. To takie chwile, kiedy człowiek porzuca wszystko by spędzić beztroski i pełen relaksu dzień na nadmorskiej plaży. Powiew wiatru, morze, piasek i zapachy dzieciństwa. Wracając do domu pomyślała o tych wszystkich wspaniałych teksturach i wzorach, które miała w głowie. I pomyślała również, że mogłaby to wykorzystać do tworzenia tapet, ręczników pościeli i porcelany. 2010 to rok inspiracji rodziną, która mimo, że szalona była uwielbiana przez Pip. Wymyślała ona więc wieczory podczas, których każdy miał przynosić jakieś ciekawe przedmioty, albumy ze zdjęciami czy pamiątki. Podczas takiej rodzinnej biesiady znów rodziły się nowe i wspaniałe pomysły na kolekcje kolejnych przedmiotów dekoracyjnych i przydatnych w projektowaniu domów czy mieszkań. I tak rok po roku właścicielka marki rozwijała krąg swoich przeżyć i zaklinała je w przedmiotach, które tworzyła. Ostatni 2020 rok jest inspirowany wypadem do Maroko. Jego kolorami, klimatem i ludźmi. Na przestrzeni lat powstał zatem całkiem pokaźny zbiór różnego rodzaju wspaniałości. Wszystkie charakteryzuje elegancja i niebanalne wzory . Bajeczne ilustracje , feria barw i różnorodność wzorów. Chociaż są też bardziej stonowane i subtelne . Jak również egzemplarze w , błękitne wzory przypominające te z tradycyjnej holenderskiej porcelany.  Kolekcje i asortyment - pomocnik projektanta wnętrz

   Pip Studio to zestawy ciągle produkowane jak i uzupełniane nowym wzornictwem. Kolekcja Floral mimo, że do codziennego użytku to pełna żywych motywów potrafiąca wspaniale nadać klimatu i przyozdobić stół. Kolekcja Royal, to królewski serwis obiadowy, który dekorują kolorowe kwiaty w stylu vintage i złote detale. Kolekcja Royal White, to piękno w czystej postaci. Biel w oszałamiająco cudnej stylistyce. Blushing Birds dostępna jest aż w czterech wersjach kolorystycznych: niebieska, różowa, beżowa i żółta No i kolekcja Early Bird łącząca motywy z wcześniejszych kolekcji z nowymi pomysłami. Do tego La Majorelle pink i blue oraz Winter Wonderland i Love Birds. Ale Pip studio to nie tylko porcelana to również Home Accessories czyli tekstylia z cudnymi poduszkami, pościelami, ręcznikami, pledami i dywanami. Nie zabraknie też akcesoriów łazienkowych jak mydelniczki czy pojemniki do płynów. Jak również cudnych kosmetyczek portfeli czy toreb podróżnych. Są i tapety, które zostały w międzyczasie opublikowane w czterech katalogach. Dodatkowo wzbogacona całym kwietnym działem Homewear a w nim podomki, kimona, odzież plażowa, sukienki, bluzy dresowe, spodnie i mnóstwo innych przepięknych ubrań. Papeteria upominkowa, wysokiej jakości artykuły papiernicze, takie jak zeszyty, kalendarze i artykuły papiernicze. Artykuły do szkoły, w tym produkty papierowe i tornistry. A nawet Płytki cementowe, produkowane według wielowiekowego procesu, ale wyposażone w nowoczesną dekorację typową dla firmy Pip.