Projektowanie wnętrz dla szczęśliwych ludzi

                                                Projektowania wnętrz dla szczęśliwych ludzi

   Jako projektant wnętrz lubię ciekawe cytaty, które dotyczą poszczególnych składowych projektowania. Tworząc przestrzenie dla par, bardzo lubiłam powiedzonko: "happy wife happy life".  Dzisiaj  do filozoficznego wachlarza ulubionych cytatów dodałam  "happy products for happy people" a wszystko za sprawą mojej ulubionej  holenderskiej marki tworzącej wyjątkowe przedmioty wyposażenia wnętrz - Pip Studio.
   Kiedy nie można znaleźć produktów, które w stu procentach odpowiadają ulubionej estetyce po prostu należy wymyślić je samemu. Sama czasami tak robię, kiedy wraz z inwestorem pragniemy stworzyć wnętrze ponadprzeciętne i ponadczasowe a na rynku nie ma nic co by nam pasowało. Na podobny pomysł wpada wielu projektantów wnętrz architektów czy designerów z różnym skutkiem. Efekt jednak który oferuje wspomniane Pip Studio jest zaskakująco udany i nieziemsko piękny.


Niebanalne wzory w projektowaniu wnętrz.


  Ta holenderska marka powstała stosunkowo niedawno bo w 2007 roku. Jest to niezwykłe, że w tak krótkim czasie skradła serca miłośnikom pięknego designu na całym świecie. Można ją kupić w ponad 40 krajach. W Polsce jej niezwykły i szeroki asortyment oferuje wyłączny dystrybutor na nasz kraj - La Pomme .
Właścicielka Pip Studio, urodziła i się i wychowała w małej nadmorskiej wiosce. Świat fantazji i beztroskiego dzieciństwa ukształtował z pewnością jej styl i charakter jak również artystyczną wrażliwość. Zafascynowanie przyrodą, motywami florystycznymi  i przyjaźń z ptakami zaowocowała osobliwą estetyką.

   Ważna jednak okazała się niezależność. Po ukończeniu w 1996 roku Design Academy w holenderskim mieście Eindhoven oraz kilku romansach zawodowych z różnymi firmami, postanowiła stworzyć coś ewidentnie swojego. Z dużą determinacją podeszła do tworzenia własnej marki. Do tego stopnia, że nadała firmie nazwę ze swojego dziecięcego przezwiska -  Pip. Ta marzycielska i zdeterminowana osóbka, nie zważając na obowiązujące trendy, modę czy wskaźniki sprzedażowe, tworzy pełne rozmachu kolekcje. Swoją wizją zaraziła współpracowników, którzy z równym zapałem ręcznie tworzą i kreują tą niezwykle bajkową rzeczywistość.  Nic tu nie jest pozostawione przypadkowi. Każdy najdrobniejszy przedmiot jest dokładnie przemyślany i tworzony z wielką dbałością o detal. Talerz, filiżanka czy maselniczka to dzieło sztuki pasujące nie tylko do przypisanej sobie kolekcji ale świetnie komponującej się z każdym innym produktem marki. Takie podejście do tworzenia przedmiotów unikalnych i zachwycających spowodowało, że marka stała się nie tylko wyjątkowa ale i ekskluzywną.
   Początkowo zdobienia były wykonywane wyłącznie ręcznie obecnie wraz z rozwojem firmy zaczęto stosować ręcznie malowane kalki. Nie   umniejsza to jednak efektu  artystycznego i wartości zdobień.


Na przekór trendom projektowania wnętrz


Podczas gdy w projektowaniu wnętrz dominowała nowoczesność, szarość i prostota Anke van der Endt postawiła na ferię kolorów, bujne kwiaty i towarzyszące im ptaszki i motylki. Brzmi banalnie. Jednak każdy kto chociaż raz spotka nawet najmniejszy przedmiot tej firmy, czuje się urzeczony ich urokiem . I  nie ważne czy to osoba prywatna czy projektant wnętrz ,zostaje porwany w niesamowitą podróż . Podróż będącą duszą marki opowiadającą niezwykłe ale uniwersalne historie. Wokół, których toczy się wzornictwo, tworzonych kolekcji.